Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czym są ciasteczka?
Menu

INFORMACJA NA TEMAT PRZYKŁADOWYCH PROJEKTÓW W GMINIE MOGILANY

Państwa należące do Unii Europejskiej mają różne powierzchnie, różni ich liczba ludności, są inne także pod względem rozwoju. Aby zminimalizować różnice na wszystkich płaszczyznach pomiędzy członkami wspólnoty europejskiej wygenerowano środki pieniężne. Pochodzą one z tzw. Funduszy Strukturalnych tj.: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) oraz Funduszu Spójności (FS). W określonych perspektywach finansowych istnieje możliwość ubiegania się o środki unijne w konkretnych programach operacyjnych zarządzanych centralnie – krajowe programy operacyjne oraz w programach wdrażanych w województwach – regionalne programy operacyjne.

W roku 2013 dobiegła końca perspektywa finansowa 2007 – 2013, projekty, które otrzymały dofinansowanie w tych latach zostały zrealizowane i rozliczone do czerwca 2015 roku.

Rok 2014 to początek nowego okresu programowania, w którym samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy instytucji publicznych zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest efektywne wykorzystanie środków UE przewidzianych dla Polski w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Oprócz możliwości pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej Gmina może ubiegać się o zewnętrzne środki krajowe, którymi dysponują poszczególne Ministerstwa, Samorządy Wojewódzkie, Fundacje oraz środki zagraniczne pochodzące od innych niż Unia Europejska grantodawców.

Fundusze Zewnętrzne

Ważna wiadomość nr 1

W niedzielę, 8 czerwca b.r. odbyła się 15 Majówka w Mogilańskim Dworze, pod hasłem  „Plenerowy GOK- Mieszkańcy Mieszkańcom”. Organizatorem tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury przy udziale Gminy Mogilany. Piękna słoneczna pogoda, sprawiła że na majówkę przybyło wielu mieszkańców naszej gminy.

Na przybyłych gości, czekała cała masa różnych atrakcji. Na scenie prezentowali się m. In. Podopieczni GOK`u, przedszkolaki, wokaliści, Orkiestra Dęta z Włosani, Chór Mogilanum i wielu innych. Nie zabrakło również atrakcji na terenie parku. Na dzieci czekało wiele przygód, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Do Mogilan na majówkę przybyli m. In. Średniowieczni rycerze z Niepołomic, którzy ubrani w zbroje zaprezentowali pokaz walk na miecze. Można było spróbować swoich sił, w strzelaniu z średniowiecznego łuku. Obok rycerzy, swoje stanowisko rozstawili Harcerze, którzy przybyli ze szkoły w Gaju oraz Harcerze z Nowej Huty  ze szczepu” Kolorowy”.  Harcerze zapraszali do wielu zabaw, z których największe zainteresowanie wzbudziło chodzenie na szczudłach oraz strzelanie do celu. Ze swoimi słodkościami ,zaprezentowali się na stoisku pszczelarze z terenu naszej gminy.

News-Batman-Arkham-Origins-wyjdzie-na-SteamaMożna było spróbować różnych gatunków miodu, zapoznać się pracą pszczelarza, uzyskać wiele wyczerpujących informacji o pszczołach i produktach pszczelich. Dla najmłodszych  pszczelarze przygotowali pokaz wytwarzania świec z wosku pszczelego, oraz można było za pomocą przyborów plastycznych wykonać samemu „pszczołę”. Na Majówce nie zabrakło także strażaków z OSP Mogilany którzy prezentowali samochody bojowe oraz ich wyposażenie. Najmłodsi mogli na chwilę wcielić się w rolę strażaka. Dzięki służbie medycznej Lazarus można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. 

Nie mogło zabraknąć również naszych przyjaciół z Konar. Na scenie, zaprezentowała się dobrze znana mieszkańcom gminy „Zielona Kapela” z Konar. Artyści z Konwentu Ojców Bonifratrów, bawili uczestników majówki pięknym śpiewem oraz muzyką. Na majówce można było również zakupić prace, wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Konarach

apteka

Przykładowy tekst

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
   
   
   

Projekty zrealizowane

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: