Już w piątek, 5 sierpnia przez naszą gminę pojadą kolarze biorący udział w 79 wyścigu kolarskim Tour de Pologne.
Zachęcamy do wspólnego kibicowania najlepszym kolarzom z całego świata!

Piątkowy etap będzie odcinkiem finałowym o długości 177,8 km. Kolarze wystartują ze Skawiny, a następnie - przez Lanckoronę, Budzów, Myślenice i Świątniki Górne, dotrą do naszej gminy. Trasa prowadzi przez Lusinę, Konary, Mogilany i Buków, a zawodnicy powinni dotrzeć do nas ok.16.30.

Z naszej gminy zawodnicy udadzą się ponownie do Skawiny. Stamtąd pojadą na krakowskie Błonia, trasą przez Czernichów i Kryspinów. To właśnie na Błoniach poznamy kolejnego zwycięzcę tegorocznego Wyścigu.

Informujemy, że wydarzenie spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy w momencie ich otrzymania od organizatorów i służb.

Utrudnienia w funkcjonowania linii aglomeracyjnych nr 245, 265, 275 i 285Utrudnienia w funkcjonowania linii aglomeracyjnych nr 245, 265, 275 i 285