Zapraszamy na akcję Mogilany. Twoja Krew, która odbędzie się w niedzielę, 25 września 2022 r. mogilańskim Ośrodku Zdrowia (SPZOZ) przy ul. Św. Bartłomieja Ap. 21.

„To już dziesiąta edycja akcji, którą prowadzę na pamiątkę zbiórki krwi, zorganizowanej dla mnie w 2009 roku, gdy znajdowałem się w śpiączce po wypadku komunikacyjnym. Niezmiernie cieszę się ze wsparcia samorządu oraz ludzi dobrej woli, z którym spotykam się przez te 10 lat. Doceniam fakt, że tegoroczną akcję swym patronatem objęli Pan Piotr Piotrowski, Wójt Gminy Mogilany oraz Pan Zbigniew Staszczak, Przewodniczący Rady Gminy Mogilany. Dziękuję za pomoc przez te lata pracownikom SPZOZ w Mogilanach na czele z obecną dyrektor – Panią Beatą Kuszczak i byłym dyrektorem – Panem Krzysztofem Rutkowskim. Stwórzmy to wydarzenie razem – z naszych pozytywnych uczuć, emocji, dobrej strony człowieczeństwa.” – mówi Grzegorz Nędza pomysłodawca i organizator.

Tegoroczne wydarzenie tradycyjnie będzie obejmowało zbiórkę krwi oraz profilaktykę. Zabawy i gry dla dzieci poprowadzi UKS Konary. Całość będzie okraszona „tym, co nam płynie we krwi”, tj. tradycyjną muzyką ziemi krakowskiej w wykonaniu kapel „Mogilanie” i „Mogilańskie Wierchy”.

W tym roku akcja jest prowadzona m.in. dla Pani Marzeny Godzwon, która zmaga się z białaczką szpikową.

Zapraszamy w godz. 10.00-14.00.

Więcej informacji na plakacie.