W sobotę 23 kwietnia we wszystkich wsiach w gminie Mogilany odbędzie się akcja sprzątania.
We wszystkich sołectwach startujemy o godz. 10.00, akcję na miejscu koordynują Sołtysi, dostępne będą worki i rękawiczki. Poniżej znajdą Państwo miejsca zbiórek.

Zachęcamy do zabrania napojów i zapasowych rękawiczek. Pamiętajmy o bezpieczeństwie - dzieci zapraszamy po opieką osób dorosłych.

W akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!” zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego bierze udział ponad 80 gmin, powiatów i innych instytucji samorządowych, 200 szkół, 50 stowarzyszeń i 35 000 wolontariuszy. Chcemy zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach zielonych, rekreacyjnych i turystycznych, w lasach, parkach i na terenach wspólnych. Jesteśmy przekonani również o dodatkowym walorze integracyjnym tego wspólnego przedsięwzięcia. Akcja nie ma służyć odbieraniu odpadów komunalnych, odpadów z działalności gospodarczej, wielkogabarytowych, niebezpiecznych czy remontowych.
Ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców do wyjścia w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. W naszej gminie już w ubiegłych latach niektóre sołectwa, szkoły, organizacje pozarządowe a nawet grupy nieformalne i osoby prywatne, w miarę swoich możliwości, podejmowały lokalne akcje sprzątania. W trosce o środowisko i estetykę w najbliższej okolicy sprzątano m.in. w Bukowie, Libertowie, Mogilanach i Włosani. UKS Konary w czasie swoich Aktywnych niedziel już kolejny rok sprząta małopolskie szlaki turystyczne. Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączmy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji u Sołtysów oraz pod numerem telefonu 12) 270-10-13 w. 249.
Patroni medialni wydarzenia: TVP Kraków/ Radio Kraków/ Dziennik Polski/Gazeta Krakowska/ Zielona Interia
Partner akcji: DIS-PACK

Miejsca zbiórek i odbioru zebranych odpadów:

BUKÓW: PARKING OBOK REMIZY
CHOROWICE: PRZY STAREJ SZKOLE (ul. Doboszyńskiego 48)
GAJ: LKS „GAJOWIANKA” (ul. Parkowa 53)
KONARY: 1) PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ, 2) PRZY PĘTLI AUTOBUSOWEJ, 3) PRZY TABLICY OGŁOSZEŃ na skrzyżowaniu ulic Kopań i Nad Potokiem
KULERZÓW: PARKING PRZY DOMU LUDOWYM
LIBERTÓW: 1) PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ, 2) PRZY TABLICY OGŁOSZEŃ (skrzyżowanie ulic Magnoliowa i Góra Libertowska, 3) naprzeciwko numeru ul. ZGODNA 135
LUSINA: PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ (ul. Zdrojowa 68)
MOGILANY: PRZY WEJŚCIU DO MOGILAŃSKIEGO PARKU
WŁOSAŃ: 1) OSP WŁOSAŃ/ŚWIETLICA WIEJSKA (ul. Królowej Polski 49), 2) RÓG ULIC ŁOBZOWSKIEJ I STOLARSKIEJ, 3) RÓG ULIC KAMIENNEJ I SPACEROWEJ

W celach dokumentacji i promocji, w czasie sprzątania będą wykonywane zdjęcia. Osoby, które nie wyrażają zgody na publikację wizerunku proszone są o zgłoszenie tego faktu do Sołtysa koordynującego akcję w miejscowości.