W piątkowe południe 3 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Mogilanach. Na zrealizowaną inwestycję składa się przede wszystkim część sportowa tj. nowa hala gimnastyczna z widownią i nowoczesnym wyposażeniem. Łącznik pomiędzy starym budynkiem szkoły a salą sportową pomieścił zaplecze sportowo-socjalne. Na parterze są nowe ogólnodostępne toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, umywalnie, szatnie, pomieszczenie na sprzęt sportowy. Na piętrze znalazła się część dydaktyczna - nowe przestronne sale lekcyjne.

Wcześniej, już od rana na nowej sali rozgrywany był międzyszkolny turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół gminnych. Zwyciężyli chłopcy z SP Lusina, II miejsce Buków, III wywalczył Gaj, a gospodarze zajęli miejsce IV.

Po pierwszej części oficjalnej, w której znalazły się liczne odwołania do idei sportowych i olimpijskich i oficjalne wystąpienia, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi poświęcenie sali. Ważny punkt programu stanowił znakomicie przygotowany pokaz artystyczno-sportowy. Licznie wystąpiły dzieci i młodzież z tutejszej szkoły oraz zawodnicy Akademii Sztuk Walki „Fighter” pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. Pokazy były bardzo urozmaicone. Mogliśmy podziwiać prezentacje gimnastyki artystycznej i akrobatyki, taniec współczesny i niezwykle dynamiczny pokaz kickboxingu.

Planowana od lat rozbudowa to rozwiązanie palących problemów szkoły, w której obecnie uczy się ponad 370 dzieci w 18 oddziałach. Szkoła zmagała się z brakiem pełnowymiarowej sali gimnastycznej, dowożeniem na zajęcia sportowe do innych placówek, a nawet koniecznością nauki zmianowej. Zadanie pn. Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Mogilanach o salę gimnastyczną wraz z łącznikiem zostało dofinansowane kwotą 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Bez dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, i dużej mobilizacji budżetowej, nie byłoby możliwe zrealizowanie tego niezwykle potrzebnego przedsięwzięcia, szczególnie w tym bardzo trudnym dla samorządu czasie. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji, która ostatecznie zamknęła się kwotą ponad 4 mln 240 tys. zł – powiedział Wójt Piotr Piotrowski.