18.05.2023r. odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia dla rodzin, opiekunów, rodziców, przyjaciół osób opiekujących się osobami zależnymi z powodu ich niepełnosprawności, wieku lub choroby.

Gościem specjalnym spotkania był niezwykły artysta malarz, Pan Stanisław Kmiecik.

Pan Stanisław jest samoukiem, maluje od dziecka stopami i ustami. Ulubione tematy malarskie to między innymi krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt. Pan Stanisław należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein - VDMFK. Prace artysty można zobaczyć na wystawach w Polsce i za granicą, na kartkach świątecznych i w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie.

Podczas spotkania odbył się wernisaż prac, poznaliśmy historię artysty, a także mieliśmy możliwość obserwowania na żywo jak Pan Stanisław maluje.

Wystawę prac Pana Stanisława można zobaczyć w Urzędzie Gminy Mogilany w dniach od 22 maja do 5 czerwca 2023r.
Druga część spotkania prowadzona była przez Fundację "FOR EDU", podczas której uczestnicy dzielili się ciężarami życia codziennego.
Istotnym elementem Grupy jest rozmowa, słuchanie siebie nawzajem, dzielenie się doświadczeniami z innymi.
Uczestnicy mogli wypowiedzieć się czego sami oczekują od Prowadzących, jakiego wsparcia potrzebują i z jakim problemem się borykają.
Kolejne spotkania będą organizowane cyklicznie raz w miesiącu. Data następnego spotkania: 26 czerwiec, godzina 17:30, Dwór w Mogilanach.

Serdecznie zapraszamy

W celu uzyskania szerszych informacji prosimy kontaktować się z numerem telefonu: 533-347-716

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilanach