W ramach 2. Gminnych Dni Seniora w sobotę seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań analitycznych krwi.
Po południu nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej Pana Aleksandra Piszczka. Pan Aleksander w swoim malarstwie jest mistrzem koloru, nadając szczególnie martwym naturom, jedyny i nie powtarzalny nastrój i koloryt. Urzekają kompozycje kwiatowe, a motywy miejskie są pełne słońca i barw. Również seniorzy z Klubu Senior + w Mogilanach zaprezentowali swoje prace: haft, rysunek, rękodzieło.
O godz. 18.00 odbył się wspaniały koncert Najpiękniejsze Melodie Świata w wykonaniu Moniki Biderman-Pers (sopran) i Piotra Karzełka (baryton) oraz Mateusza Dudka (akordeon).
"Tworzymy rodzinę złożoną z seniorów, złożoną z młodego pokolenia, złożoną z Instytucji i to jest ten najcenniejszy efekt rozpoczynających się Dni Seniora. Należy docenić wkład pracy, który wszyscy tutaj ponieśliście, żeby to mogło się odbyć. I za to wszystkim dziękuję. Cieszę się również, że oprócz badań, oprócz tych wszystkich inicjatyw, również mamy tą galerię naszego artysty. Z każdego obrazu bije radość, to jest odbicie wnętrza naszego artysty". - powiedział Wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski podczas 2. Gminnych Dni Seniora.
W niedzielę podczas Gminnych Dni Seniora Pani Halina Staszczak - Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mogilanach, otrzymała z rąk Wójta Piotra Piotrowskiego i kierownika Gminnego Ośrodka Społecznego w Mogilanach Krzysztofa Pierożka, gratulacje za Wyróżnienie w II edycji konkursu „Razem dla Seniorów” w kategorii Seniorzy Seniorom pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. Natomiast obecny na wydarzeniu Pan Łukasz Salwarowski Redaktor Naczelny „Głosu Seniora” wręczył Pani Halinie Staszczak dyplom „Stylowej Seniorki”.
Punktem kulminacyjnym 2.Gminnych Dni Seniora był pokaz mody seniorów. Wystąpili seniorzy Klubu Senior plus w Mogilanach, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mogilanach oraz seniorki z Województwa Małopolskiego. Publiczność doceniła prezentacje seniorów gromkimi brawami.  O godz. 18.00 koncert zagrał zespół Bonjour.