Dnia 2 września b.r w Rzozowie, Gmina Skawina odbyło się coroczne święto plonów, czyli dożynki powiatu krakowskiego 2023r.

Od kilku lat, podczas dożynek wyróżnia się i przyznaje symboliczne nagrody dla najlepszych rolników z poszczególnych gmin powiatu krakowskiego. W tym roku z naszej Gminy nagrodzony został Pan Łukasz Walusiak z Gaja.

Gratulując serdecznie Pani Łukaszowi Walusiakowi wyróżnienia, pragniemy przybliżyć Państwu sylwetkę, uhonorowanego tym zaszczytnym tytułem rolnika:

Pan Łukasz Walusiak z wykształcenia jest elektrykiem, od dziecka pracował na roli, którą prowadzili Jego rodzice. Nieruchomość we wsi Gaj nabył w roku 2017 poprzez przekazanie gospodarstwa przez swoich rodziców, którzy przeszli na emeryturę, Gospodarstwo jest wielopokoleniowe i ma powierzchnię 2,8800 ha.

Na obszarze tym Pan Łukasz prowadzi pięć tuneli foliowych każdy o powierzchni 200 m2. W tunelach tych uprawia sadzonki bratków, kwiatów balkonowych, rabatowych, rozsady warzyw i sadzonki pomidorów.

W dwóch tunelach foliowych o powierzchni 200m2 każdy prowadzi ekologiczną uprawę pomidorów, które można nabyć u Niego w gospodarstwie.

Oprócz tego uprawia chryzantemy, których sprzedaż prowadzona jest w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych. Wszystkie sadzonki oraz owoce pomidorów można nabyć u Niego w gospodarstwie w Gaju.

Ponadto prowadzi hodowlę kur niosek. Na pozostałej części swojego gospodarstwa Pan Łukasz uprawia zboże oraz prowadzi wypas krów.

Przy okazji święta plonów, dziękujemy za trud i pracę wszystkim rolnikom z terenu Gminy Mogilany. Życzymy naszym rolnikom, aby ich praca nie zawsze okupiona była tak ciężkim wysiłkiem, aby dopisywało Im zdrowie, życzymy dużo siły i wytrwałości oraz obfitych plonów.

Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z uroczystości i jeszcze raz gratulujemy wyróżnienia zarówno Panu Łukaszowi, jak i Jego żonie Pani Anecie Walusiak.