Piątek 13-go października w Mogilanach, rozpoczął się znakomitą atmosferą i energią dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych. To właśnie w mogilańskim parku odbyły się rozgrywki międzyszkolne „Weź klimat w swoje ręce FINAŁ!”. Ośmioosobowe zespoły z 7 placówek rywalizowały o nagrody grupowe dla swoich szkół.

Tematyka wydarzenia dotyczyła edukacji ekologicznej. Musimy pamiętać, że wywołane przez człowieka zmiany klimatu stały się faktem, co nieustannie potwierdzają nie tylko kolejne doniesienia naukowe, ale przede wszystkim pojawiające się w naszym kraju zjawiska ekstremalne w niespotykaną dotychczas skalę. Uczniowie i uczennice wykazali się bardzo dużą wiedzą i zaangażowaniem, do końcowej wywalczonej oceny wliczone zostały punkty za przygotowane wcześniej domki dla owadów.

Rozgrywki zakończone zostały uroczystym wręczeniem nagród. Oprócz kolorowych zestawów dla szkół, każde z dzieci otrzymało książkę i drobny upominek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i Szkołom. Mamy wspaniałych, inteligentnych i sprytnych uczniów, którzy na pewno pamiętają że: Środowisko to nasza wspólna sprawa!