Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Mogilany,

Każdy obywatel Ukrainy , który przekroczył granicę polską po 24 lutego b.r. jest traktowany jako uchodźca i otrzyma zakwaterowanie i wyżywienie.

Jeżeli ktoś z Państwa przyjął do swojego domu uchodźców – należy w pierwszej kolejności dopełnić formalności polegających na zgłoszeniu tych osób w Urzędzie Gminy Mogilany.

W tym celu konieczne jest wypełnienie druku „Potwierdzenie pobytu”, które to druki są dostępne na naszej stronie internetowej www.mogilany.pl, a także u Sołtysów w każdym sołectwie oraz na dzienniku podawczym w Urzędzie Gminy Mogilany. Wypełnione druki należy dostarczyć do Urzędu Gminy.

Wszelkie informacje związane ze statusem uchodźcy, procedurami  i wszelką pomocą, którą otoczeni zostaną obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego b.r. przyjechali do naszego kraju można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 12 210 20 02 lub wysyłając emaila info.spec@muw.pl (infolinia wojewódzka - czynna 24h) lub +48 47 721 75 75 (infolinia ogólnopolska).

Informuję także, że cały czas na terenie Gminy trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy. Uchodźcy, którzy przebywają na naszym terenie, mogą zgłaszać swoje potrzeby w zakresie wszelkich niezbędnych rzeczy np. wyżywienia, ubrania, środków czystości pod numerem tel. 533-347-729 (GOPS). Pod tym numerem można także zgłaszać chęć ofiarowania wszelkiej pomocy osobom przybywającym z Ukrainy w związku z trwającym tam konfliktem zbrojnym.

Zapytania w sprawie pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy można też kierować mailem na adres:  pomocukraina@muw.pl.

                                                                                                                              

               Wójt

            Piotr Piotrowsk
i