Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Mogilany,

W związku z atakiem zbrojnym Rosji na Ukrainę organizowana jest przez Gminę Mogilany pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

W pierwszej kolejności potrzebne będą:

koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca (tylko nowe) podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, środki opatrunkowe, apteczki.

Nie będą przyjmowane ubrania!

Koce, materace, czy śpiwory będą przyjmowane tylko nowe lub używane w bardzo dobrym stanie ( i wyprane).


Żywność:

woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne,

Ponadto:

zapałki, baterie, zapalniczki, latarki.

Powyższe produkty będą przyjmowane w dniu 27 lutego w godzinach 10.00 - 17.00 oraz w dniach 28.lutego 2022 r. do 04 marca 2022 r. w godzinach 18.00 -19.00 na starej Plebanii w Mogilanach – ul. św. Bartłomieja 2 (obok Kościoła i Poczty )

Pomoc udzielona przez mieszkańców Gminy Mogilany trafi za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża do uchodźców z Ukrainy znajdujących się już na terenie Polski, do punktów przyjmowania uchodźców (recepcyjnych) na wschodniej granicy Polski lub bezpośrednio na teren Ukrainy.

Jednocześnie proszę o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mogilanach osoby, które chcą jako wolontariusze pomóc przy przyjmowaniu, sortowaniu oracz transporcie darów.

Jeśli wśród mieszkańców są osoby, które mają możliwość przyjąć czasowo uchodźców proszę o przekazanie tej informacji mailowo do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (na razie będzie tworzona baza)

Kontakt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

Tel 12 270 10 25 lub 533 347 729

Mail: gops@gops.mogilany.pl

Jednocześnie informuję, że Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilanach udzieli wsparcia i pomocy osobom lub organizacjom, które chcą włączyć się w organizację wsparcia dla mieszkańców Ukrainy

W miarę rozwoju sytuacji będę Państwa informował o wszelkich podejmowanych działaniach na rzecz pomocy Ukrainie.

Za wszelką okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuję.                                                                                                                 Wójt                                                                                                    mgr Piotr Piotrowski