Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pamiętając o ukraińskich artystach, twórcach, wszystkich ludziach kultury włącza się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy.

Zapraszamy Państwa na koncert muzyczny, który odbędzie się w dniu 20 marca 2022 r. o godz. 17.00  w Sali  OSP  Mogilany.

Koncert organizowany jest pod patronatem Wójta Gminy Mogilany Pana Piotra Piotrowskiego i  Polskiego Czerwonego Krzyża. Do udziału został zaproszony  międzynarodowy duet: Yuliya  Ponomar z Ukrainy i Filipińczyk  Alexander  Martinez.

Chcielibyśmy by zaplanowany koncert z udziałem Ukraińskiej artystki Yuliy Ponomar był okazją dla mieszkańców Naszej Gminy do wyrażenia wsparcia dla wolnej Ukrainy.

W  trakcie koncertu wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą zbierali do puszek Państwa dobrowolne datki.

Jednocześnie w godz. od 10.00 do 18.00 będzie  prowadzona  zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA:  musy owocowe i warzywne, konserwy, cukier, herbata, kawa, słodycze, płatki śniadaniowe, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach - fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia, miód, dżem, suszone owoce, orzechy, zupy instant, gotowe posiłki w kartonach i słoikach.

KOSMETYKI  I  CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania,
płyny do naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe.

ŚRODKI  OPATRUNKOWE: bandaże dziane różne rozmiary, bandaże elastyczne różne rozmiary, gaziki jałowe różne rozmiary, gaza opatrunkowa jałowa (1/4 m2, 1/2m2, i 1m), codofix/ codotex różny rozmiary, chusty trójkątne, maseczki higieniczne, sól fizjologiczna, Octanisept, podkłady higieniczne na łóżka i prześcieradła jednorazowe, folie NRC (czyli koce termiczne), plastry/opatrunki gotowe, altacet/voltaren w żelu, icemix, paski do glukometru accucheck.

Zbieramy także NOWE koce, śpiwory i ręczniki oraz baterie AA i AAA


UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Zjednoczmy się we wsparciu wolnej Ukrainy!