25 maja 2024 r. godz. 14.00

Mogilany

Zgodnie z coroczną tradycją, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach organizuje w sobotę 25 maja 2024 r. na terenie mogilańskiego parku plenerowe wydarzenie kulturalne pn. „Majówka w Mogilańskim Dworze”.

Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie gminy Mogilany. Corocznie w imprezie bierze udział około tysiąca uczestników. Wydarzenie to skupia nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również gmin ościennych. Głównym celem „Majówki” jest integracja mieszkańców poprzez kulturę, prezentacja lokalnych twórców i grup artystycznych oraz wsparcie podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach.

Przez cały czas trwania imprezy będą funkcjonowały punkty gastronomiczne oraz miejsca gier, konkursów i zabaw dla dzieci. Wydarzenie to uświetni swoim występem gwiazda polskiej sceny muzycznej zespół LOKA. Ostatnim punktem programu będzie wspólna zabawa na wolnym powietrzu przy muzyce zespołu INTRO. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Wojewodę Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starostę Krakowskiego i Wójta Gminy Mogilany.

Patronat medialny sprawują: Telewizja TVP 3 Kraków, Radio PLUS Kraków i Dziennik Polski.