UWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne przed rekordowymi temperaturami
Data publikacji: 26 czerwca 2026
W związku z prognozowanymi przez IMGW ostrzeżeniami (UPAŁ: stopień 3) obejmującymi również naszą gminę, zwracamy się do Państwa z prośbą o nie wykorzystywanie wody do celów innych niż bytowe.
W ostatnich dniach obserwujemy niepokojący spadek poziomu wody w zbiornikach. Wysokie temperatury oraz brak opadów powodują ponadnormatywny pobór wody, który każdego dnia kończy się przed północą a zaczyna już o 4 rano. Zbiorniki przy tak krótkiej przerwie nie są wstanie napełniać się na bieżąco, co może w najbliższych dniach doprowadzić do obniżenia ciśnienia lub przerw w dostawie wody.
Prosimy o zastosowanie się do powyższego apelu oraz o wyrozumiałość wobec zaistniałych trudności i uciążliwości, w zakresie zapewnienia bezpiecznych dostaw wody z gminnej sieci wodociągowej.
Woda to nasze wspólne dobro. Dbajmy o nią razem!



