Szanowni Mieszkańcy Gminy Mogilany,

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na wykład poświęcony życiu i dziedzictwu Adama Doboszyńskiego, wybitnego mieszkańca naszej gminy, który swoim życiem i działalnością wpisał się w historię naszej społeczności oraz całego narodu polskiego 

Adam Doboszyński, był właścicielem majątku w Chorowicach, to właśnie tu w tej wsi będącej częścią naszej gminy, kształtowały się poglądy i pasje, które później zaowocowały działalnością Adama Doboszyńskiego na polu politycznym i społecznym.

Wykład będzie nie tylko okazją do poznania historii Adama Doboszyńskiego, ale również do refleksji i dyskusji nad wartościami, które są fundamentem naszej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnego odkrywania dziedzictwa, które pozostawił po sobie jeden z najbardziej znaczących dla narodu polskiego mieszkaniec naszej gminy. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca we dworze w Mogilanach Rynek 3 o godzinie 17 30