Sportowe emocje i świetna atmosfera – Turniej Siatkarski w Libertowie za nami
Data publikacji: 19 marca 2026
Miniona sobota w Libertowie upłynęła pod znakiem sportowych emocji, dobrej energii i integracji lokalnej społeczności. 14 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Libertowie odbył się Gminny Turniej Siatkówki Nauczycieli i Rodziców – wydarzenie, które połączyło pasję do sportu z doskonałą zabawą. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Jerzy Przeworski - Wójt Gminy Mogilany.
Na parkiecie spotkali się nauczyciele i rodzice z kilku szkół z terenu Gminy, by wspólnie rywalizować w duchu fair play. Już od pierwszych meczów było widać ogromne zaangażowanie zawodników, ale też uśmiechy i wzajemne wsparcie – bo tego dnia liczyło się nie tylko zwycięstwo, ale przede wszystkim wspólne przeżywanie sportowych chwil.
Turniej rozegrano w formule „każdy z każdym”, co zapewniło mnóstwo emocjonujących spotkań i zwrotów akcji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mogilanach, drugie miejsce zajęli gospodarze z Libertowa, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bukowie.
Trybuny również nie świeciły pustkami – kibice, całe rodziny i najmłodsi mieszkańcy aktywnie dopingowali swoich faworytów. Nie zabrakło także strefy odpoczynku i poczęstunku, gdzie uczestnicy mogli złapać oddech między meczami i spędzić czas w mniej formalnej atmosferze. Całe wydarzenie było na bieżąco relacjonowane w mediach społecznościowych, dzięki czemu również osoby, które nie mogły być na miejscu, mogły śledzić przebieg turnieju.
Najważniejsze jednak jest to, że turniej pokazał, jak duży potencjał tkwi w lokalnej społeczności. Wspólna inicjatywa Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Libertowie spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem i już teraz pojawiają się głosy, by wpisać to wydarzenie na stałe do kalendarza gminnych imprez.
Takie dni pokazują, że sport naprawdę łączy ludzi – i że w naszej Gminie nie brakuje energii do wspólnego działania.