mogilany.pl
Oficjalny serwis
gminy Mogilany

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie wypowiedział Gminie Mogilany umowę na dostawę wody. Nowa umowa to nowe warunki

Data publikacji: 19 czerwca 2026

wodomierz
Urząd Gminy Mogilany

Szanowni Państwo,

w dniu 13 maja 2026 r. Gmina Mogilany podpisała nową umowę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie (zwanym dalej ZWIK) na dostawę wody dla ok. 80% mieszkańców naszej gminy.

11 czerwca ZWIK zamontował na sieci przepływomierz. Urządzenie to nie służy do zwiększenia wolumenu sprzedawanej wody, ale do precyzyjnego kontrolowania jej rzeczywistego przepływu.

Co to oznacza dla nas?

W sytuacjach kryzysowych - przez które należy rozumieć stan, w którym na ujęciach wody należących do ZWIK, stan wody będzie zagrażał zachowaniu ciągłości dostaw wody dla odbiorców na terenie Miasta i Gminy Skawina, ZWIK po uprzednim powiadomieniu, może ograniczyć lub przerwać dostawę wody.

Przed nami wyjątkowo ciepłe dni. Pamiętajmy, że woda płynąca w naszych kranach przechodzi długą drogę, aby była czysta i bezpieczna. Używanie jej do podlewania trawnika czy napełniania basenu to ogromne marnotrawstwo. Kiedy równocześnie zaczynamy podlewać ogrody/napełniać baseny, ciśnienie w sieci drastycznie spada. Może to doprowadzić do sytuacji, że w niektórych domach brakuje wody w kranach - dlatego dbajmy o komfort życia swój jak i sąsiadów.

Woda to nasze wspólne dobro. Dbajmy o nią razem! Dziękujemy za odpowiedzialność i troskę.

Korzystamy z plików cookies, by ułatwić użytkownikom poruszanie się po serwisie. Ciasteczka pozwalają nam także tworzyć anonimowe statystyki serwisu.

Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki, żeby wyłączyć zapisywanie ciasteczek.

Przeczytaj o polityce prywatności

Wyłącz wszystkie pliki cookie
Akceptuje
Wyłącz pliki cookie