Jak załatwić sprawę w Urzędzie Gminy Mogilany

Urząd Gminy Mogilany
Urząd Gminy Mogilany mieści się przy ul. Rynek 2 w Mogilanach.
Tutaj jest budynek urzędu w którym pracują wójt i urzędnicy.

Wójtem jest Piotr Piotrowski , który jest kierownikiem urzędu. Wójtowi w pracy pomagają Zastępca Wójta, Sekretarz Gminy, Skarbnik Gminy oraz pracownicy wielu referatów.

Dojedziesz do nas:
- autobusem linii 245 i 275
- samochodem
- parking z miejscem dla osoby niepełnosprawnej znajduje się 10 metrów od wejścia głównego od strony Parku przy Mogilańskim Dworze.

Budynek urzędu gminy:

Budynek urzędu ma dwa wejścia.
Do budynku można wejść:
 wejściem po schodach, od strony Rynku, ok.20m od przystanku
 (zdjęcie)
lub
Wejściem głównym, od strony Parku przy Mogilańskim Dworze,  ok. 50 metrów od przystanku .
Drzwi wejściowe nie otwierają się automatycznie, aby wejść musisz pociągnąć za klamkę (zdjęcie). Tu znajduje się winda (zdjęcie)
Jeżeli napotkasz na jakiekolwiek problemy, naciśnij dzwonek, który jest przy drzwiach  – wtedy urzędnik wyjdzie do Ciebie na zewnątrz i pomoże ci załatwić Twoją sprawę.
Gdy wejdziesz do budynku znajdź Dziennik Podawczy / Punkt Informacyjny.

Jak trafić do Dziennika Podawczego/Punktu Informacyjnego:
 Wejdź do budynku wejściem od strony Parku.
Punkt Informacyjny jest na pierwszym piętrze w nowej części budynku (zdjęcie). Możesz skorzystać z windy.
Na Dzienniku podawczym osoby głuche lub słabo słyszące mogą skorzystać z pętli indukcyjnej. Jeżeli korzystasz z aparatu słuchowego lub implantu musisz przełączyć je w tryb cewki indukcyjnej.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy Sali Narad na pierwszych piętrze (na lewo od Dziennika Podawczego).

W punkcie Informacyjnym dowiesz się:

- jak załatwić Twoja sprawę
- dostaniesz wzory dokumentów
- złożysz potrzebne dokumenty
- możesz poprosić o pomoc w przygotowaniu dokumentów.

Sprawy w Urzędzie możesz załatwić na kilka sposobów:
- napisać pismo i wysłać je na adres: Urząd Gminy Mogilany, ul. Rynek 2, 32-031 Mogilany
- przynieść pismo na Dziennik Podawczy urzędu, pamiętaj napisz w piśmie lub na kopercie swoje imię, nazwisko i adres oraz numer telefonu,
- napisać wiadomość elektroniczną i wysłać na adres: gmina@mogilany.pl
- napisać pismo i wysłać je za pomocą platformy ePUAP: www.epuap.gov.pl,
Nasz adres:  ePUAP: /7c1o97cpbw/skrytka
 (ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej),
- przyjść do urzędu i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy ( na Dzienniku Podawczym lub w Punkcie Obsługi Interesanta – wejście od strony Parku),
- zadzwonić pod numer telefonu 12/270 10 13  lub 12/ 444 52 22 (połączysz się  z urzędnikiem, który pomoże Ci w załatwieniu Twojej sprawy).

Masz prawo wstępu do urzędu z psem asystującym. Pies musi mieć uprzęż i certyfikat potwierdzający status psa asystującego. Musisz mieć także przy sobie zaświadczenie o szczepieniach weterynaryjnych psa. Pamiętaj jesteś odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

Urząd Gminy Mogilany czynny jest w godzinach:
- poniedziałek od 8.00 do 16.00
- wtorek – piątek od 7.00 do 15.00.