Działający na terenie Gminy Mogilany Uczniowski Klub Sportowy Konary od wielu już lat prężnie się rozwija i realizuje kolejne projekty. Aktywizacja dzieci i młodzieży, promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do podejmowania wysiłku fizycznego z korzyścią dla zdrowia to wciąż priorytetowe hasła, którymi kieruje się Klub przy podejmowaniu kolejnych działań.

Dlatego też UKS Konary zaproponował kolejną odsłonę projektu “Aktywna niedziela z UKS Konary III edycja”.

Projekt jest realizowany już po raz kolejny w związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Mogilany. Wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na podnoszenie poziomu aktywności ruchowej i rzetelną wiedzę w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. To oferta skierowana do wszystkich dzieci i rodziców z terenu Gminy Mogilany, jak również ich rodzin i przyjaciół niezależnie od wieku. To doskonała okazja do zaszczepienia idei promującej ruch i dbanie o aktywność fizyczną.

Do tej pory odbyły się wyjazdy do Doliny Chochołowskiej, Doliny Kościeliskiej, Szczawnicy, na Stare Wierchy. Po przerwie wakacyjnej planowana jest wycieczka do Ojcowa.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału! Szczegóły i miejsca zbiórek podawane są na profilu fb UKS Konary.

“Sport to zdrowie”, “ruch to zdrowie” - te wciąż aktualne hasła nie są pustymi frazesami. Aktywność fizyczna i podejmowanie wysiłku sprzyja produkcji hormonów szczęścia, co ma bezpośrednie przełożenie między innymi na poprawę samopoczucia. Razem z UKS Konary endorfin nikomu nie zabraknie!

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Mogilany

Źródło: UKS Konary