Szanowni Państwo, 

poniżej informacja o jednym z realizowanych w bieżącym roku projektów. Zachęcamy do obserwacji Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej i udziału w Ikonopisaniu.

"Integrowanie przez Ikonopisanie"

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna wraz z podróżnikiem Panem Marcinem Musiałem (www.poznajemyswiat.pl) realizuje projekt mający na celu promocję działalności Bonifratrów oraz Sanktuarium Matki Bożej Gajowskiej. W zadaniu uczestniczyć będą dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby z niepełnosprawnościami będące mieszkańcami lub pracownikami Gminy Mogilany.

W ramach projektu, odbyły się już pierwsze warsztaty dla Podopiecznych Fundacji. Teraz przed nami zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych z naszej Gminy.

W ramach projektu zorganizowany zostanie również kurs uczący każdego etapu pisania Ikony dla dorosłych. Już wkrótce ogłoszona zostanie rekrutacja dla chętnych osób! Podsumowaniem projektu będą wystawy prac Uczestników! Ikony będzie można zobaczyć przy stoisku Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej na Majówce w Mogilanach już 28 maja! Serdecznie zapraszamy!

     Projekt jest współfinansowany przez Gminę Mogilany.

Osobą do kontaktu dla osób ze szczególnymi potrzebami jest Pani Edyta Roner. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.30 pod nr telefonu 12-256-10-58 lub poprzez e-mail: e.roner@bonifundo.pl.

Źródło: Bonifraterska Fundacja Dobroczynna