Młodzi zawodnicy klubu LKS Gajowianka Gaj na początku lutego rozpoczęli treningi przygotowujące ich do zmagań w organizowanych przez lokalne drużyny turniejach. Młodzież dzięki uczestnictwu w zajęciach sportowych, oprócz świetnej zabawy, oraz zdobywania umiejętności piłkarskich, uczą się współpracy w zespole, punktualności, radzenia sobie z sukcesami ale też porażkami.

W czerwcunasi zawodnicy w dwóch grupach wiekowych uczestniczyli w sparingu z drużyną Tiger Hearts Academy z Mogilan. Drużyna młodszych chłopców odniosła zwycięstwo, a ich starsi koledzy niestety musieli uznać wyższość rywala. Jako klub jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników za ich zaangażowanie, wolę walki do ostatnich minut meczu, oraz za to, że są przykładem dla swoich kolegów jak można aktywnie, w gronie kolegów spędzić czas na świeżym powietrzu.

Dzięki stworzonym warunkom dla naszych najmłodszych piłkarzy, staramy się aby byli oni
w przyszłości siłą napędową naszej drużyny seniorskiej, która jako jedyna w Gminie Mogilany bierze udział w rozgrywkach o mistrzostwo A-klasy Krakowskiego Związku Piłki Nożnej (III grupa Kraków). W zakończonym sezonie 22/23 udało się naszym seniorom zdobyć 33 punkty, co uplasowało ich na 9 miejscu w tabeli.

W krótkiej wakacyjnej przerwie od treningów i spotkań ligowych została wykonana renowacja boiska, natomiast po wakacjach czekamy na kolejne zmagania sportowe.

„Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Mogilany w szczególności w miejscowości Gaj” - Zadanie współfinansowane przez Gminę Mogilany

Źródło: LKS Gajowianka