Za nami kolejny międzynarodowy projekt naszego Stowarzyszenia „Kreatywni dla biznesu” pt.„Młodzi, Kreatywni i Zainspirowani” zakończony sukcesem. To był naprawdę intensywny początek lipca i wakacji. Od 1 do 8 lipca 2022 młodzież z Bułgarii, Chorwacji i Polskiuczestniczyła wwymianie młodzieży w Mogilanach realizowanej w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Każdy z 8 dni wymiany wypełniony był warsztatami prowadzonymi przez doświadczonych mentorów. Tematami zajęć były między innymi:
- umiejętność zarządzania swoim czasem w życiu służbowym, jak i prywatnym,

- podstawowe zasady oraz najczęstsze błędy przy tworzeniu dobrego CV,

- zarządzanie zadaniami i współpraca na linii manager – pracownicy,

- znaczenie i opracowanie Social Business Model Canvas,

- budowanie wizerunku w Social Mediach.

Dodatkowo uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wyjazdach studyjnych. Podczas pierwszego wyjazdu poznali inspirujących i ambitnych studentów z koła naukowego AGH SOLAR PLANE, którzy za cel obrali sobie tworzenie bezzałogowego samolotu napędzanego energią słoneczną, który będzie w stanie przelecieć z jednego krańca Polski na drugi – nieprzerwanie dzień i w nocy. Drugi wyjazd pozwolił na poszerzenie wiedzy o innowacyjnych wynalazkach tworzonych przez naukowców z Uniwersytetu Rolniczego m.in. biodegradowalnych opakowaniach oraz robocie rolniczym służącym do dokładnego monitorowania upraw.

Podczas wymiany nie zabrakło także czasu na wycieczki do historycznego Krakowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Niezapomniane z pewnością będą również wieczorki Nation to Nation zorganizowane przez Polaków, Bułgarów oraz Chorwatów. Były one niesamowitym czasem przepełnionym muzyką, kulturą oraz kosztowaniem lokalnych potraw. Na koniec Wójt Gminy Mogilany uroczyście wręczył wszystkim uczestnikom międzynarodowy certyfikat Youthpass oraz wyraził aprobatę dla takich działań realizowanych na terenie naszej Gminy.

Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas całej wymiany będzie owocowało w przyszłości i pomoże osiągnąć uczestnikom wyznaczone cele.

Zachęcamy do odwiedzania strony Stowarzyszenia oraz social mediów, gdzie na bieżąco informujemy o naszych#KREAtywnych projektach.

Strona: https://kreatywnidlabiznesu.pl/

FB: https://www.facebook.com/StowarzyszenieKREA/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kreatywnidlabiznesu/

#KREA #YoungCreativeandInspired #newproject #newhorizont #international #cooperation #exchange #Erasmus+

Źródło: Stowarzyszenie Kreatywni dla Biznesu