
To już w sobotę 13 kwietnia we wszystkich wsiach w gminie Mogilany odbędzie się akcja sprzątania. Wiosna to wyjątkowa pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, zatem sprzątamy po zimie i przygotowujemy swoje ogrody na nadejście cieplejszych dni. Zachęcamy Państwa, by zadbać także o nasze wspólne dobro, o piękno i porządek w naszych sołectwach – zapraszamy do udziału w trzeciej już edycji akcji sprzątania Gminy Mogilany.
Na uczestników biorących udział w akcji czekają upominki – nasiona kwiatów, ziół, warzyw oraz sadzonki.
We wszystkich sołectwach startujemy o godz. 10.00, dostępne będą worki i rękawiczki. Serdecznie zapraszamy do udziału, poniżej znajdą Państwo miejsca zbiórek.
Miejsca zbiórek w poszczególnych miejscowościach:
BRZYCZYNA: PRZY DOMU SOŁTYSA
BUKÓW: PARKING OBOK REMIZY
CHOROWICE: PRZY STAREJ SZKOLE (ul. Doboszyńskiego 48)
GAJ: LKS „GAJOWIANKA” (ul. Parkowa 53)
KONARY: 1) PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ, 2) PRZY PĘTLI AUTOBUSOWEJ, 3) PRZY TABLICY OGŁOSZEŃ (skrzyżowanie ulic Kopań i Nad Potokiem)
KULERZÓW: PARKING PRZY DOMU LUDOWYM
LIBERTÓW: 1) PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ, 2) PRZY TABLICY OGŁOSZEŃ (skrzyżowanie ulic Magnoliowa i Góra Libertowska, 3) UL. ZGODNA 135A
LUSINA: PRZYSTANEK MPK LUSINA PĘTLA
MOGILANY: RYNEK W MOGILANACH
WŁOSAŃ: 1) PRZY ŚWIETLICY WIEJSKIEJ /OSP WŁOSAŃ (ul. Królowej Polski 49), 2) RÓG ULIC ŁOBZOWSKIEJ I STOLARSKIEJ, 3) RÓG ULIC KAMIENNEJ I SPACEROWEJ
Dodatkowo na Rynku w Mogilanach będzie prowadzona zbiórka zużytych baterii i drobnych elektrośmieci (np. żelazko, lampki choinkowe, klawiatura, telefon) w zamian mieszkańcy otrzymają kwiatowe upominki. Będzie to również okazja do skorzystania z porady Ekodoradców, którzy chętnie udzielą informacji w zakresie skorzystania z Programu „Czyste Powietrze”.
Zachęcamy do zabrania napojów i zapasowych rękawiczek. Pamiętajmy o bezpieczeństwie - dzieci zapraszamy po opieką osób dorosłych. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.