Aktualności

II Gminny Konkurs „Po prostu odetchnij!”

15 kwietnia 2024

Zachęcamy do udziału w drugiej edycji Gminnego Konkursu „Po prostu odetchnij!”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Mogilany. Jego celem jest popularyzacja edukacji ekologicznej oraz zachowań mieszkańców gminy Mogilany na rzecz ochrony środowiska poprzez: oszczędzanie zasobów wodnych, gospodarowanie odpadami z uwzględnieniem kompostowania. Zadaniem konkursowym jest wykonanie afisza „Po prostu odetchnij!” zgodnego z celem konkursu. Format pracy: maksymalnie A3. Technika: dowolna. Uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Konkurs trwa do 13 maja 2024 roku. Oceniane będą: Zgodność z celem konkursu. Samodzielność wykonania pracy. Wykorzystanie w pracy interaktywnych form np. krzyżówka, rebus, mini quiz, zagadka. Atrakcyjność, kreatywność, estetyka pracy. Do pracy należy dołączyć: Kartę zgłoszeniową do konkursu. Klauzulę informacyjną RODO. Szczegóły konkursu: Zarządzenie Nr 68/2024 r. Wójta Gminy Mogilany z dnia 15 kwietnia 2024 r. w sprawie: II Gminnego konkursu „Po prostu odetchnij!”

+ czytaj więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert: kultura, rozwój wspólnot lokalnych, środowisko i bezpieczeństwo – 2024 rok.

27 marca 2024

Wójt Gminy Mogilany Zarządzeniem Nr 55/2024 z dnia 27 marca 2024 r. ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie kultury, rozwoju wspólnot lokalnych, środowiska i bezpieczeństwa w 2024 roku. Zarządzenie - Wyniki 

+ czytaj więcej

OTWARTY KONKURS OFERT NA ROK 2024 – KULTURA, ROZWÓJ WSPÓLNOT LOKALNYCH, ŚRODOWISKO, BEZPIECZEŃSTWO

05 lutego 2024

Wójt Gminy Mogilany ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie  kultury, rozwoju wspólnot lokalnych, środowiska i bezpieczeństwa w 2024 roku.Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest:1) złożenie oferty konkursowej za pośrednictwem systemu WITKAC dostępnego pod adresem www.witkac.pl w terminie od 7.02.2024 r. godziny 7.00 do 29.02.2024 roku do godziny 15:00. W przypadku, gdy z powodów technicznych system WITKAC jest niedostępny w ostatnim dniu wskazanego wyżej terminu tj. w dniu 29.02.2024 r., termin na złożenie oferty konkursowej zostanie wydłużony o jeden dzień roboczy, a następnie:2)  złożenie potwierdzenia złożenia oferty (nie oferty), wygenerowanego w systemie WITKAC, opatrzonego podpisami osób upoważnionych na adres: Urząd Gminy Mogilany, Rynek 2, 32-031 Mogilany do 4.03.2024 roku do godziny 16.00. UWAGA: Niezłożenie potwierdzenia złożenia oferty skutkuje jej odrzuceniem. Obowiązujące dokumenty: Program współpracy na rok 2024. Zarządzenie Nr 25/2024 Wójta Gminy Mogilany z dnia 5 lutego 2024. Ogłoszenie o konkursie. Obowiązkowy załącznik – DOSTĘPNOŚĆ Ogłoszenie o naborze na członków Komisji Konkursowej. 

+ czytaj więcej

OGŁOSZENIE KONKURSU SPORT I REKREACJA

20 grudnia 2023

Wójt Gminy Mogilany ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie sportu i rekreacji w 2024 roku.Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest:1)  złożenie oferty konkursowej za pośrednictwem systemu WITKAC dostępnego pod adresem www.witkac.pl w terminie od 22.12.2023 r. godziny 8.00 do 22.01.2024 roku do godziny 16:00. W przypadku, gdy z powodów technicznych system WITKAC jest niedostępny w ostatnim dniu wskazanego wyżej terminu tj. w dniu 22.01.2024 r., termin na złożenie oferty konkursowej zostanie wydłużony o jeden dzień roboczy, a następnie:2)  złożenie potwierdzenia złożenia oferty (nie oferty), wygenerowanego w systemie WITKAC, opatrzonego podpisami osób upoważnionych na adres: Urząd Gminy Mogilany, Rynek 2, 32-031 Mogilany do 24.01.2024 roku do godziny 15.00.UWAGA: Niezłożenie potwierdzenia złożenia oferty skutkuje jej odrzuceniem. Obowiązujące dokumenty: https://bip.malopolska.pl/ugmogilany,a,2373783,uchwala-nr-lix5782023-rady-gminy-mogilany-z-dnia-30-listopada-2023-r-w-sprawie-uchwalenia-rocznego-p.html 2.Zarządzenie Nr 222/2023 Wójta Gminy Mogilany z dnia 20 grudnia 20233.Ogłoszenie o konkursie.Obowiązkowy załącznik – DOSTĘPNOŚĆ.4.Ogłoszenie o naborze na członków Komisji Konkursowej.

+ czytaj więcej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych - 19 grudnia!

11 grudnia 2023

W związku z wprowadzeniem w Urzędzie Gminy Mogilany systemu WITKAC, poprzez który będzie możliwość składania ofert realizacji zadań publicznych w otwartych konkursach ofert(wyłącznie poprzez system), zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie dedykowane: SZKOLENIE Z SYSTEMU WITKAC Szkolenie odbędzie się tylko raz dnia 19 grudnia 2023 roku o godz. 13:00 (czas trwania maks. 3 godz.) – szkolenie jest obowiązkowe dla organizacji pozarządowych składających wnioski w otwartych konkursach ofert, a nie mających do tej pory styczności z programem. Szkolenie odbędzie się online po wcześniejszej rejestracji za pomocą linku poniżej: https://witkacwitkac.clickmeeting.com/ngo-gmina-mogilany Po potwierdzeniu rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość mailową wraz z właściwym linkiem do spotkania oraz instrukcją dołączenia. Do uczestniczenia w szkoleniu nie są wymagane kamery oraz mikrofony, pytania będzie można zadawać na czacie. Wymagania sprzętowe:  -komputer / laptop z systemem Windows 7/8/10/11, Mac OS  -głośniki lub słuchawki  -dowolne łącze internetowe  -aktualne przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge, Opera Dodatkowo szkolenie zostanie wyświetlone na Sali narad w Urzędzie Gminy Mogilany w czasie rzeczywistym.

+ czytaj więcej

Konsultacje Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2024.

26 października 2023

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących „Programu Współpracy Gminy Mogilany z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na  2024 rok”. Konsultacje projektu programu odbywają się od 26 października do 20 listopada br. Uwagi i propozycje do przedmiotowego projektu Programu będzie można składać pisemnie w następujących formach: ustnie podczas spotkania w dniu 16 listopada 2023 roku. w siedzibie Urzędu Gminy Mogilany, na Dzienniku Podawczym, Rynek 2, 32-031 Mogilany, pocztą na adres Urzędu Gminy Mogilany, ul. Rynek 2, 32- 031 Mogilany (decyduje data wpływu do Urzędu), poprzez system ePUAP, adres skrytki Urzędu Gminy Mogilany ePUAP:/7c1o97cpbw/skrytka. Roczny program współpracy jest na poziomie lokalnym najważniejszym dokumentem  opisującym zasady, formy, zakres i priorytety współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Celem konsultacji jest poznanie opinii organizacji pozarządowych i podmiotów zrównanych w zakresie planowanej współpracy w roku 2024 Gminy Mogilany z sektorem społecznym. Załączniki: Projekt Programu Współpracy na rok 2024 Zarządzenie Wójta ws. konsultacji społecznych

+ czytaj więcej

#AKTYWNIE trzeci raz!

12 września 2023

10 września po raz trzeci odbyło się Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych w Gminie Mogilany. Realizatorem wydarzenia, współfinansowanego ze środków Gminy Mogilany, była Fundacja DZIAŁAMY. Organizacje pozarządowe przygotowały mnóstwo aktywności i atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku, w formule piknikowej gry stanowiskowej. Ideą gry była możliwość zapoznania się z ofertą poszczególnych inicjatyw, a także zdobycia wiedzy, jak można włączyć się w poszczególne działania stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych. Odwiedzenie stanowisk i wykonanie przygotowanych zadań, uprawniało do udziału w losowaniu nagród. Był moc zabaw i aktywności sportowych, kreatywnych, plastycznych. Uczestnicy zdobywali nową wiedzę i umiejętności np. z zakresu pierwszej pomocy, przeciwdziałania wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami czy ochrony środowiska. Na zakończenie imprezy mieliśmy przyjemność przeżyć występ Orkiestry Dętej z Włosani. Kto nie był, niech żałuje, dobra wiadomości jest taka że kolejne Święto już za rok!

+ czytaj więcej

Kino na sportowo

24 lipca 2023

Jesteś już po wyjeździe, albo czekasz na urlop? Masz wolny wieczór? Zapraszamy na Kino na sportowo! We dwie sierpniowe soboty – 12 i 19 sierpnia czekamy na boisku LKS Mogilany (ul. Sportowa 31). Wieczór Filmowy rozpoczyna się już po godz. 18.00, a w nim animacje, gry sportowe, zajęcia z nagrodami, a także coś na ruszt, po godz. 21.00 Seans Filmowy. Rok temu seans na boisku Ludowy Klub Sportowy Mogilany organizowaliśmy na początku września, w tym roku zapraszamy w wakacje. Dzięki współpracy z Sołectwem Mogilany możliwe jest bezpłatne skorzystanie z ekranu i projektora. Co w repertuarze? Decyzja jest wspólna! Za nami pierwsze głosowanie, w którym wygrał „Green book" i to jego zobaczymy 12 sierpnia. Komediodramat z 2018 r. produkcji amerykańskiej opowiada o losach Tonyego, drobnego cwaniaczka z Bronxu i ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu na Facebooku, by być na bieżąco: https://www.facebook.com/events/2613151865499225/. Serdecznie zapraszamy! Organizator: Grzegorz Nędza, Fundacja działamy Partnerzy: Mateusz Paszta, Sołtys Mogilan i Marcin Kępa, Ludowy Klub Sportowy Mogilany Źródło: Fundacja działamy

+ czytaj więcej

Na sportowo z Gajowianką

21 lipca 2023

Młodzi zawodnicy klubu LKS Gajowianka Gaj na początku lutego rozpoczęli treningi przygotowujące ich do zmagań w organizowanych przez lokalne drużyny turniejach. Młodzież dzięki uczestnictwu w zajęciach sportowych, oprócz świetnej zabawy, oraz zdobywania umiejętności piłkarskich, uczą się współpracy w zespole, punktualności, radzenia sobie z sukcesami ale też porażkami. W czerwcunasi zawodnicy w dwóch grupach wiekowych uczestniczyli w sparingu z drużyną Tiger Hearts Academy z Mogilan. Drużyna młodszych chłopców odniosła zwycięstwo, a ich starsi koledzy niestety musieli uznać wyższość rywala. Jako klub jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników za ich zaangażowanie, wolę walki do ostatnich minut meczu, oraz za to, że są przykładem dla swoich kolegów jak można aktywnie, w gronie kolegów spędzić czas na świeżym powietrzu. Dzięki stworzonym warunkom dla naszych najmłodszych piłkarzy, staramy się aby byli oni w przyszłości siłą napędową naszej drużyny seniorskiej, która jako jedyna w Gminie Mogilany bierze udział w rozgrywkach o mistrzostwo A-klasy Krakowskiego Związku Piłki Nożnej (III grupa Kraków). W zakończonym sezonie 22/23 udało się naszym seniorom zdobyć 33 punkty, co uplasowało ich na 9 miejscu w tabeli. W krótkiej wakacyjnej przerwie od treningów i spotkań ligowych została wykonana renowacja boiska, natomiast po wakacjach czekamy na kolejne zmagania sportowe. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Mogilany w szczególności w miejscowości Gaj” - Zadanie współfinansowane przez Gminę Mogilany Źródło: LKS Gajowianka

+ czytaj więcej

PRZED WIEJSKĄ CHATĄ

19 lipca 2023

W tym roku Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Przestrzeń” realizowało projekt pn. "Przed wiejską chatą" - widowisko SZR "Bukowioki", współfinansowany przez Gminę Mogilany. Jego celem było przybliżenie tradycji i dziedzictwa kulturowego wsi Buków. W ramach projektu zespół pojechał na warsztaty do Muzeum Etnograficznego w Wygiełzowie. Na chwilę wszyscy przenieśli się do dawnej wsi, do czasów naszych pradziadków. Zobaczyli tam zabytki budownictwa drewnianego z XIX wieku: chałupy, stodoły, spichlerze, remizę strażacką, kościół itp. Nie zabrakło też czasu na próbę widowiska pt. "Przed wiejską chatą", która odbyła się w tamtejszym amfiteatrze. Na terenie urokliwego skansenu, członkowie SZR "Bukowioki" wzięli udział w lekcjach warsztatowych. Młodsza grupa dowiedziała się, jak ważnym elementem wyposażenia była skrzynia, do czego służyła i jakie skarby były w niej ukryte. Następnie wszyscy samodzielnie wykonali kolorowe dekoracje swoich skrzyneczek. Starsza grupa zaś poznała wartość korali, które stanowiły prawdziwy skarb rodzinny i były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najpierw młodzież malowała drewniane paciorki, a potem komponowała wzory korali. 21 czerwca w Szkole Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie miało miejsce zakończenie projektu. Mieszkańcy Bukowa oraz goście obejrzeli scenkę rodzajową, podczas której zobaczyli dawne zabawy dziecięce, jak choćby robienie szmacianych lalek. Potem starsi przynieśli wiadomość o swatach u sąsiada, więc wszyscy zaczęli przygotowania do wspólnej zabawy. Na koniec pojawiła się kapela oraz barwny korowód odświętnie ubranych gości, którzy zaśpiewali i zatańczyli na ludową nutę m. in. polkę, oberka i tradycyjnego krakowiaka. Źródło: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Przestrzeń”

+ czytaj więcej