W sobotę 13 kwietnia we wszystkich wsiach w gminie Mogilany odbędzie się akcja sprzątania.

Wiosna to wyjątkowa pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, zatem sprzątamy po zimie i przygotowujemy swoje ogrody na nadejście cieplejszych dni. Zachęcamy Państwa, by zadbać także o nasze wspólne dobro, o piękno i porządek w naszych sołectwach – zapraszamy do udziału w trzeciej już edycji akcji sprzątania Gminy Mogilany.

We wszystkich sołectwach startujemy o godz. 10.00, po wydarzeniu uczestnicy otrzymają drobne upominki. Dostępne będą worki i rękawiczki. Miejsca zbiórki zostaną podane osobno dla każdej miejscowości.

Dodatkowo w Parku w Mogilanach będzie prowadzona zbiórka zużytych baterii i drobnych elektrośmieci (np. żelazko, lampki choinkowe, klawiatura, telefon) w zamian mieszkańcy otrzymają kwiatowe upominki.

Podczas Wiosennych porządków będzie również okazja do skorzystania z porady Ekodoradców, którzy będą do Państwa dyspozycji w mogilańskim parku. Chętnie udzielą informacji w zakresie skorzystania z Programu „Czyste Powietrze”.

Pamiętajmy, że akcja nie ma służyć odbieraniu odpadów komunalnych, odpadów z działalności gospodarczej, wielkogabarytowych, niebezpiecznych czy remontowych.

Serdecznie zapraszamy